Sivilceleri Geçirecek Doğal Formül

featured
service

Sivilceleri Geçirecek Doğal Formül

Sivilceler, çok can sıkıcı bir durum. Üzerine ne makyaj yapılabilir ne de kapatılabilir. Üstelik bir de ağrılı ve kaşıntılı bir sivilce ise bize acil sivilce nasıl geçer sorusunu kafamızda döndürür durur. İşte sivilceleri geçirecek, iyi gelecek doğal bir formül..

Sivilce Nedir?

Sivilce tam olarak bir hastalık değildir, ancak üzücü bir cilt sıkıntısı olarak adlandırılabilir. Çoğu erkek ve kadın için, yetişkinliğin bir parçası olmasına rağmen, 20’li ve 30’lu yılların sonundaki insanlar sivilce krizlerinden muzdariptir. Yağlı cilde sahip kişiler sivilceye daha yatkın olsalar da, bu diğer cilt tiplerinde görülebilir.

Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilce genellikle ergenliğin başlangıcında, vücuttaki yağ bezleri aşırı aktif hale geldiğinde oluşur. Ergenlikte artan hormon salgılanması nedeniyle, cilt gözenekleri kirle tıkanır ve bakterilerin birikmesine neden olur. Ancak, bu bazı ilaçlar, çevresel faktörler ve kalıtımdan dolayı olabilir.

Piyasada birçok sivilce tedavisi ürünü bulacaksınız. Çoğunlukla jel, sprey veya merhem formundadırlar. Böyle hazır sivilce çözümlerini tercih edebilirsiniz, ancak sonuçlar beklediğiniz kadar iyi olmayabilir. Bazı ürünler geçici bir rahatlama sağlayabilir, bazıları beklenen sonuçları vermeyebilir.

Ayrıca, bu tür kimyasal yüklü ürünler cildinizin durumunu daha da kötüleştirebilir. Bu ürünlerin kullanımı genellikle cildi aşırı kuru hale getirir ve vücudunuz daha fazla yağ üretmeye başlar ve karmaşık hale getirir. Yan etki riski düşük olan doğal sivilce solüsyonlarını kullanmak daha iyidir. Böyle bir çözelti susam yağıdır.

Sivilceleri İyileştirecek Formül: Susam Yağı

Susam tohumlarından elde edilen susam yağı cilt bakım endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca eski zamanlardan beri cilt hastalıkları tedavisinde de kullanılmaktadır. Bu yağ, sesamol adı verilen bir antioksidan bileşik ile birlikte iyi miktarda protein içerir.

Cildinize susam yağıyla masaj yapmak kan dolaşımını iyileştirir ve derinin gözeneklerini tıkayan cildi temizler. A ve E Vitaminleri cilt dokusunu iyileştirmeye ve yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olan çoklu doymamış yağlar içerir.

Sivilcelere Karşı Susam Yağı Nasıl Kullanılır?

Sivilceden kurtulmak için susam yağını çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz. Susam yağını pamuğa dökün ve sivilceli bölgelere uygulayın. 20 dakika bekleyin ve doğal bir cilt temizleyiciyle yıkayın. Susam yağını yıkamadan da uyuyabilirsiniz. Seçim tamamen size kalmış.

Ayrıca sivilce lekeleri üzerine susam yağı alabilir ve sıcak suyla dolu bir küvete oturabilirsiniz. Buhar cilt gözeneklerini temizler ve susam yağının daha iyi nüfuz etmesini sağlar.

Cildiniz üzerindeki etkisini artırmak için bulaşıklara susam yağı da ekleyebilirsiniz.

Susam Yağı Kullanırken Dikkat Etmelisiniz

Cildinize yeni bir ürün uygulamadan önce doktorunuza danışın. Susam yağı cilt için çok faydalı olsa da, herhangi bir alerjiniz var mı? Ek olarak, az miktarda cilt bakımı için bu yağı kullanın. Aksi takdirde cilt problemleriniz daha da kötüleşebilir.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.