Kapat

Sivilce Problemine Karşı Avokado Maskesi

Anasayfa
Cilt Bakımları Sivilce Problemine Karşı Avokado Maskesi
ABONE OL

Sivilce Problemine Karşı Avokado Maskesi

Sivilce probleminiz varsa cildinizden sivilceyi olabildiğince hızlı şekilde temizlemeye özen gösterin aksi takdirde her sivilce bir cilt izi veya cilt üzerinde çukur tehlikesi oluşturur. Sivilce problemine karşı avokado maskesi ile cildiniz beslenir ve aynı zamanda mevcut sivilceyi bir kaç tekrar da geçirir ve sivilce oluşumunu önler.

Avokado, E vitamini bakımından zengindir. Bu özelliği ile cilde de büyük faydalar sağlar. Diğer taraftan, sivilce ile savaşır çünkü aynı zamanda K vitamini ve C vitamini ile doludur.

Eğer karışım yapmakla uğraşmak istemiyorsanız sadece avokadoyu yüzünüze sürmek için kullanabilirsiniz. Bunun için avokado cildinizde kuruyana kadar bekleyin ve ardından yüzünüzü yıkayın. Fakat daha da güçlü bir karışım elde etmek istiyorsanız sivilcelere çözüm için paylaştığımız iki cilt maskesi tarifine göz atabilirsiniz. Bu maskeler oldukça basit ve pratik hazırlanır.

Yumurta Akı ve Avokado Maskesi Tarifi

Malzemeler:

  • Yarım Avokado
  • 1 yumurta akı
  • 1 çay kaşığı limon suyu

Hazırlanması:

Avokado ve yumurta akını püre haline gelinceye kadar karıştırın. Limon suyunu ekleyin ve koyu bir kıvam alana kadar karıştırmaya devam edin.

Karışımı temiz cildinize uygulayın ve kurumasını bekleyin. Maske cildinizde kuruduktan sonra suyla iyice durulayın ve cildinizi kurulayın. En etkili sonuç için, maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Kahve ve Avokado Maskesi Tarifi

Malzemeler:

  • Yarım Avokado
  • 2 çay kaşığı çekilmiş kahve

Hazırlanması:

Avokadoyu ezin ve kahve ekleyin. Malzemeler iyice karıştırıldıktan sonra cildinize masaj yaparak uygulayın. 5 dakika sonra soğuk suyla durulayın.

Bayan Güzellik


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir