Saç Derisi Mikropigmentasyonu Nedir? Tedavi, Yan Etkiler ve Maliyet Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

featured

Saç derisi mikropigmentasyonu (SMP), erkek ve kadın saç dökülmesi için dünyanın en hızlı büyüyen çözümüdür. Hiç peruk ya da saç ekimi, belki kafanıza yapıştırmak için bir postiş düşündünüz mü ya da belki farklı bir saç sistemi denediniz mi? Saç Derisi Mikropigmentasyonu ile bunların hepsini unutabilirsiniz. Ve saçlarınız için endişelenmeden bir ömür geçirin. Saç dökülmeniz için Saç Derisi Mikropigmentasyon tedavisi gördüğünüzde bu kalıcı bir çözümdür. Saç Derisi Mikropigmentasyonunun kalıcılığı garanti edilir, sert yara izi bırakmaz, minimum iyileşme süresine sahiptir, minimal invazivdir VE fiyatın bir kısmıdır.

Saç Derisi Mikropigmentasyonu Nedir?

Saç derisi mikropigmentasyonu, özel pigmentler ve iğneler kullanarak kafa derisine küçük kalıcı izlenimler verme işlemidir. Düzgün yapılan bir işlemde bu izlerin her biri bir saç kökü gibi görünecektir. Bu işlemi kullanarak, saç dökülmesi olan bölgelerde bile tam foliküler yoğunluk yanılsaması yaratırız. Bu, saç dökülmesini etkili bir şekilde kamufle etmemizi sağlar. Beceri ve deneyime sahip, uygun şekilde eğitilmiş bir teknisyen seçmek çok önemlidir. SkinCity’de size tam da bunu sunabiliriz.

Birçoğunuz daha fazla okumak istersiniz, Saç Derisi Mikropigmentasyonu ve Harika Faydaları

O nasıl çalışır?

Saç Derisi Mikro Pigmentasyonu (SMP), doğal olarak traş edilmiş bir kafayı taklit etmek için kafa derisine pigmentasyon ekleyerek çalışan nispeten ağrısız ancak kalıcı bir çözümdür. İşlemin kendisi çok yetenekli bir teknisyen gerektirir ve kullanılan ekipman ve teknik kozmetik dövmelerden farklı olduğu için dövmeciler veya kozmetik pigmentasyon uzmanları tarafından doğru şekilde gerçekleştirilemez. Esasen SMP, teknisyenin yeni tıraş edilmiş bir kafada olduğu gibi binlerce saç folikülünün görünümünü kopyalamasını gerektirir. Doğru yapıldığında SMP, yakından bakıldığında bile son derece doğal ve gerçekçi görünür.

Devamını Okuyun, Saç Derisi Mikropigmentasyonu Nasıl Çalışır?

Saç Derisi Mikropigmentasyonu Kalıcı mı? Ne Kadar Sürer?

Saç Derisi Mikropigmentasyonu, kalıcı kozmetik veya kalıcı makyaj şeklidir. Genellikle kozmetik saç veya saç derisi dövmesi olarak adlandırılan bu tedavi tipik olarak 4-6 yıl sürer. Bu süreden sonra, bir müşteri, hızlı bir rötuş için geri gelebilecekleri hafif bir solma yaşayabilir. Bu kozmetik çözüm yıkanmaz, ancak yıllar geçtikçe ince ayar yapılabilir. Tedavi seçeneklerinizi tartışmak için her zaman deneyimli uzman pratisyen ekibimizle görüşmenizi öneririz.

Saç Derisi Mikropigmentasyonu Çalışır mı?

Cevap evet… ama bundan biraz daha fazlası var.

Saç derisi pigmentasyonu kalıcıdır, ancak zamanla solabilir. Bununla birlikte, dikkatli yönetim ve iyi bir bakım sonrası (saç derinizi güneşten korumak ve günlük bir nemlendirici kullanmak dahil), solma etkileri minimum düzeyde olmalı ve doğal, güveni artıran bir saç çizgisinin yerinde kalmasına izin vermelidir. Uzun süreli solma, işlem gerçekleştikten iki veya daha fazla yıl sonra olan şeydir. Herhangi bir kozmetik prosedürde olduğu gibi, tam olarak ne olacağını tahmin etmek zordur – dikkate alınması gereken çok fazla faktör vardır (orijinal klinik, bakım sonrası ve hatta hastanın nerede yaşadığı dahil) ve kafa derisi pigmentasyonu çok yeni bir yöntemdir. saçları seyrelmiş veya dökülmüş olanlara bir şey sağlamak. Bununla birlikte, şimdiye kadar elde edilen sonuçlar, bu şekilde tedavi edilen bir saç derisinin potansiyel olarak bir ömür boyu sürebileceğini, ancak arada sırada (her 3-5 yılda bir) ‘doldurma’nın bunu sağlayacağını göstermektedir.

Birçoğunuz daha fazlasını okumak istiyorsunuz, Saç Derisi Mikropigmentasyonuna Nasıl Hazırlanılır?

Saç Derisi Mikropigmentasyonu Dövme midir?

Saç dövmesi olarak da bilinen saç derisi mikropigmentasyonu, saç dökülmesi yaşayan erkekler için yeni bir gelişmedir. Erkek tipi kellikle ilaç veya pahalı bir saç ekimi ile mücadele etmek yerine, erkekler daha pratik bir çözüme yönelmeye başlıyor – dövmeli saç! Geleneksel bir dövme gibi, SMP temelde saç kökleriniz arasında kafanızda bir dizi küçük nokta dövmesi yapar.

Doğal pigment, kafa derisinin epidermal seviyesinde uygulandığından, saç dövmesi, traş edilmiş bir kafadaki gerçek saçın doğal görünümünü andırır. Nihai sonuç, uzaklaşan bir saç çizgisini düzeltebilir, saç inceltme alanlarını doldurabilir, daha kalın bir saç şekli sağlayabilir ve yara izlerini veya cilt hastalıklarını kapatabilir.

Saç Derisi Mikropigmentasyonu Soluyor mu?

Saç derisi pigmentasyonu söz konusu olduğunda farklı solma türleri vardır ve bazıları kesinlikle beklense de bazıları profesyonelimiz tarafından kontrol edilmelidir. Örneğin orta tedavide solma tamamen normaldir ve adından da anlaşılacağı gibi tedaviler arasında meydana gelir. Saç derisi pigmentasyonu tek seferlik bir tedavi değildir ve seçtiğiniz kliniğe en fazla dört ziyaret gerektirir. Her tedaviden sonra, hasta dinlenmesi için eve gönderilir ve bir sonraki tedavi yaklaşık bir hafta sonra gerçekleşir. Bu haftada, ilk pigmentasyon genellikle kafa derisine yerleştiği için kaybolur. Bu sadece beklenmiyor, memnuniyetle karşılanıyor! Uygulayıcınıza, kafa derisi pigmentasyonunun nasıl çalışacağına dair bir ölçü verir ve bu da, ilgili kişiye bağlı olacak olan bir sonraki tedavi sürecini belirlemelerine olanak tanır.

Devamını Oku Saç Derisi Mikropigmentasyonu Sıkça Sorulan Sorular

Uygun Saç Derisi Pigmentasyon Tedavisi Nedir?

Mikro pigmentasyon, küçük miktarlarda pigmenti kafa derisinin üst tabakasına nokta veya çizgi şeklinde yerleştirmek için kullanılan ustaca bir tekniktir; bu, saç restorasyonu olmadan bile tam bir kafa derisinin optik bir yanılsamasını yaratır. Bu, birkaç saat süren ve herhangi bir anestezi uygulanmadan yapılan ağrısız bir yürüyerek dışarı çıkma işlemidir. Skin City, piyasaya sürülecek çok az merkezden biridir kafa derisi pigmentasyon tedavisi. Mezoterapi/PRP ve hatta saç ekimi ile tedavi edilen ve belirgin saç dökülmesi olan hastalarda, bu işlemlerin sonunda saç derisine mikro pigmentasyon eklenerek maksimum saç örtüsü görünümü elde edilir.

Saç Derisi Pigmentasyonunun Yan Etkileri Var mı?

Saç Derisi Pigmentasyonu Yan Etkileri

Vücut üzerinde gerçekleştirilen prosedürlerin büyük çoğunluğu bir miktar risk taşır. Bununla birlikte, Saç Derisi Mikropigmentasyonu (SMP) bildirilen herhangi bir ciddi yan etkiye sahip değildir. SMP, hastalar için doğal bir görünüm oluşturmak için profesyoneller tarafından saç derisine mürekkep uygulanarak saçın doğal yoğunluğuna kavuşturulması işlemi olduğundan, işlemin bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Aşağıdakiler, farkında olmanız gereken olası sorunlardır.

1. Alerjiler:

Bazı insanlar cildine uygulandığında mürekkebe alerjisi vardır. İşlem sırasında kullanılan renklendiricilere tepki vermek mümkündür.

2. İğne Güvenliği:

İğne kullanılan her tedavide olduğu gibi, tedavinizi yapan kişinin her hasta için temiz, yeni bir iğne kullanması gerekir.

3. Renk Farkı:

Eğitimsiz hizmet sağlayıcılar ve hatta kalitesiz malzeme ve ekipman kullananlar tarafından daha kötü sonuçlar vardır. Bazı işlemler, kullanılan mürekkebe bağlı olarak diğer zamanlarda yeşilimsi olabilen mavimsi renk tonuyla sonuçlanır.

4. Gerekli Büyük Beceri Sanatçısı:

Bu tedavi, büyük bir beceri sanatçısı gerektirir. İyi bir sanatçı bulamıyorsanız, saç derinizde kötü tepkilere neden olabilir. İyi bir sanatçı iğne kullanmayı ve bu tedavi için gerekli olan diğer şeyleri bilir.

5. Önemli Uzunluk Görünümü Oluşturmamak:

Bu terapiyi bitirdikten sonra, saçınızın iyi uzunluğunu oluşturamazsınız çünkü bunu yaparsanız yan etkilere neden olabilir.

Devamını okuyun, Saç Derisi Mikro pigmentasyonunun Yan Etkileri

Saç Derisi Mikropigmentasyonu Acıtır mı?

Kafa derisini uyuşturmak için anestezikler mevcut olmasına rağmen, çoğu erkek ve kadın mikropigmentasyon sırasında hafif bir rahatsızlık yaşayacaktır. Ayrıca, kafa derisinin bazı bölgeleri daha hassas olabilir, ancak tedavi ilerledikçe hafif ağrı daha tolere edilebilir hale gelecektir.

Çoğu hasta SMP’yi aşırı ağrılı bulmasa da, işlem sırasında hissedilen bir miktar ağrı ve rahatsızlık vardır. Ancak herkesin ağrı eşiği farklıdır. Bir hasta ağrılı bulabilirken, diğeri biraz rahatsız edici bulabilir. Bu nedenle, deneyiminiz büyük ölçüde kendi ağrı seviyelerinize bağlı olacaktır. Bu nedenle, tatsız olsa da, yüksek düzeyde ağrı yaşamamalısınız. Genel dövmede olduğu gibi, kafa derisinin diğerlerine göre biraz daha acı veren bölgeleri vardır. Bunlar tipik olarak şakakları ve kulakların hemen üzerindeki cildi içerir.

Daha fazla okumak isteyebilirsiniz, Saç Derisi Mikropigmentasyonu Güvenli mi?

Saç Derisi Mikropigmentasyonu – Sonuçlardan Önce ve Sonra

Skin City, Scalp Micro pigmentasyon istemci sonuçlarımızdan oluşan geniş bir yelpazeyi sunmaktan gurur duyar. Bu süreci araştırırken, kafa derisi mikropigmentasyonundan önce ve sonra gerçek insanları gösteren bir fotoğraf, karar verme sürecinin önemli bir bileşenidir. Konum, maliyet, deneyim ve hizmet gibi faktörlerin hepsi önemli olsa da, en önemli değişken Skin City tarafından üretilen işin kalitesidir. Fotoğraflardan önce ve sonra gerçek müşterilerle yüz yüze görüşmek dışında, genellikle bu kararı vermek için mevcut en iyi kaynaklardır.

Saç Derisi Mikropigmentasyon Kurtarma

Bir tedaviyi tamamlamak en az iki seans alır, ancak bir rötuş prosedürü sadece bir seans gerektirebilir. Yaraların iyileşmesi yaklaşık bir hafta sürecektir, bu da başka bir seansa başlamadan önce gereken minimum süredir. Bu süre zarfında pigmentler cilde yerleşmeye ve solma sergilemeye başlar. Bu önceki tedavinin sonucuna bağlı olarak uzmanın bir sonraki hamlesini planlamasına yardımcı olur.

  • Basit bir örtü ile kafa derisi bölgesini kazalardan korumak önerilir, ancak kabukların kuruması için daha iyi bir fırsat sağlamak için ara sıra çıkarılması gerekir.
  • İyileşme haftasının ortasında, ilk gün belirgin olan kızarıklık gözle görülür şekilde azalmış olacaktır. Kabuklar ayrıca normal saç köklerinden daha büyük görünen daha belirgin olacaktır.
  • Son gün daha eşit bir cilt tonu ortaya çıkarmalıdır. Bu zamana kadar, pigmentlerin çoğu solmuş ve görünümü daha açık bir tonda olurdu. Bunun nedeni, vücudun yabancı bir varlığı sisteminden atmaya çalışmasıdır.

Bu çoğunlukla herhangi bir tedavinin iyileşme sürecini oluşturur. Hastalar arasında farklılık gösterebilir, ancak bu, çoğu kafa derisinin yaklaşık olarak nasıl iyileşeceğidir ve istenmeyen olayları engeller. Önümüzdeki iki ila üç hafta içinde, kendisini cilde tam olarak entegre etmeye çalıştığı için pigmentlerde daha fazla solma ve yerleşme olacaktır. Tedavinizin görünümü, uygun bakım ve bakım ile uygulandıktan bir ay sonra göründüğü gibi olacaktır.

Devamını okuyun, Saç Derisi Mikropigmentasyonu Sonrası Bakım Kılavuzu

Hindistan’da Saç Derisi Pigmentasyonunun Maliyeti Ne Kadardır?

Saç ekimi seçeneklerinizi değerlendirirken en önemli faktörlerden biri kafa derisi mikropigmentasyonunun maliyetidir. Skin City’de SMP’nin fiyatı sizin ve saç dökülmesi tedaviniz kadar benzersizdir. Saç ekiminin maliyeti, esas olarak, bir hasta için en iyi sonuçları sağlamak için gereken greft sayısına göre belirlenir. Bu nedenle kesin bir tahminde bulunmak mümkün değildir. Ücretsiz saç ve saç derisi danışmanlığı için yakınınızdaki kliniğimizde uzmanlarımızla tanışmanızı öneririz. Konsültasyondan sonra doktor size tedavinin tam maliyetini söylemek için daha iyi bir konumda olacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü