Pürüzsüz Bir Cilt için Cilt Bakım Rutini

Pürüzsüz Bir Cilt için Cilt Bakım Rutini
Pürüzsüz Bir Cilt için Cilt Bakım Rutini
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pürüzsüz Bir Cilt için Cilt Bakım Rutini

Pürüzsüz ve genç görünen bir cilt için bunun sırrı cildine nasıl baktığına bağlıdır. Pürüzsüz bir cilt için düzenli şekilde cildinizi temiz tutar ve atlanmaması gereken cilt bakım adımlarını atlamaz ve bir cilt bakım rutini oluşturup programa sadık kalırsanız, pürüzsüz bebek gibi bir cilde hızlıca kavuşabilirsiniz. İşte pürüzsüz bir cilt için atlanmaması gereken cilt bakım rutini..

1. Cildini Temiz Tut

Pürüzsüz Bir Cilt için
Pürüzsüz Bir Cilt için

Pürüzsüz bir cilt için temizlik, adımın başlangıcıdır. Cildimiz bütün gün dış etkenlere maruz kaldığından, cilt bakımının ilk adımı temizliktir. Diğer aşamalara geçmeden önce cildin yabancı maddelerden, kirden, yağdan ve makyaj artıklarından arındırılması gerekir. Böylece, daha ileri adımlar için uygun bir zemin hazırlanır. Ciltte biriken fazla sebum, makyaj ve kir bu aşamada arındırılır. Yüzünüzü her zaman cilt tipinize uygun bir temizleyici ile günde iki kez temizlemelisiniz.

2. Tonik Kullan

Pürüzsüz Bir Cilt için
Pürüzsüz Bir Cilt için

Cildinizi temizledikten hemen sonra bir tonik kullanın.Yıkama jelleri, makyaj mendilleri ya da sütler yüzümüzdeki makyajı çıkarsa da bazı kir ve maddeler yüzde kalmış olabilir. Bu artıklar sadece bir tonikle alınabilir. Tonik cildin pH değerini dengeler. Ölü deriler, temizleme artıkları, ciltte biriken makyaj artıkları gözeneklerin tıkanmasına ve gözeneklerin genişlemesine neden olur. Tonik bu kalıntıları temizler ve cildin pH değerini dengeler. Cildinizi temizledikten sonra, cildinize dairesel hareketlerle pamuğa tonik dökerek uygulayın, tüm kirleri pamuk üzerinde görene kadar devam edin, ardından yüzünüzü tekrar suyla temizleyin ve kurulayın.

3. Ölü Derileri Cildinde Tutma

Pürüzsüz Bir Cilt için
Pürüzsüz Bir Cilt için

Pürüzsüz bir cilt için peeling, yani ciltteki ölü derilerden arınmak çok önemlidir. Cildinize peeling uyguladığınızda, ölü cilt hücrelerini cildinizden çıkarabilir ve yeni cilt hücrelerinin oluşumunu sağlayabilirsiniz. Bu şekilde, kan dolaşımını hızlandırabilir ve cildinizin doğal, genç parlaklığını ortaya çıkarabilir ve cildin yenilenmesini uyarabilirsiniz. Ortalama olarak haftada iki kez peeling yapın.

4. Cildini Nemlendir ve Nemde Tut 

Pürüzsüz Bir Cilt için
Pürüzsüz Bir Cilt için

Kuru veya yağlı fark etmeksizin tüm cilt tipleri neme ihtiyaç duyar. Bu nedenle cildinizin yağlı olduğu için bu adımı ihmal etmemelisiniz. Eğer cildiniz yağlı cilt tipi ise ve cildiniz çok yağlandıysa bu cildinizin neme ihtiyaç duyduğunu bir göstergesidir. Aynı şekilde, kuru cilt tipleri için cildinizin çok kurumasından şikayet ediyorsanız, cildinizin neme gereksinimini gösteren bir uyarıdır. Cilt bakım rutininizin son aşamasını, nemlendirme adımını atlamayın. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirin.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü