Muz Kabuğunun Faydaları

featured

Muz Kabuğunun Faydaları

Muzun sağlığımıza verdiği faydalar kadar cildimiz üzerinde de faydaları bulunur. Yediğiniz muzun kabuğunu çöpe atmak yerine güzellik dokunuşları yapmak için değerlendirebilirsiniz. Muz kabuğunun faydalarından yararlanmak için her şeyden önce, dikkat etmeniz gereken tek şey muz kabuğunu taze kullanmamızdır. Uzun süre tutulan muz kabuğunu kullanmanız faydalı değildir.

Muz Kabuğu ile Dişlerinizi Beyazlatabilirsiniz

Bir hafta boyunca dişlerinize muz kabuğu sürtün, çok pahalı bir diş beyazlatıcı macunlarından bile daha fazla etki gösterecek.

Muz Kabuğu ile Siğillere Çözüm

Muz kabuğunu siğil olduğu bölgeye uygulayın ve bir gece bekletin. Böylece varolan siğilleri yok eder ve yenilerinin oluşumunu engeller.

Muz Kabuğu ile Sivilcelerden Kurtulun

Muz kabuğunu sivilcenin bulunduğu bölgeye günde beş dakika masaj yaparak uygulayın. Mevcut sivilceleriniz tamamen gidene kadar bu uygulamaya devam edin.

Muz Kabuğu Cildin Yaşlanmasını Geciktirir

Kuru cildiniz varsa, muz kabuğunu ezin ve bir yumurta ekleyin. Ardından yüzünüze uygulayın ve beş dakika bekleyin. Böylece cildiniz kolayca nemlenir.

Muz Kabuğu ile Bir Çok Cilt Hastalıklarını Tedavi Edebilirsiniz

Muz kabuğu, sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarını tedavi etmenin yanı sıra ciltteki tahrişi ve kızarıklığı gidermek için kullanılır. Muz kabuğuna sorunlu bölgenin üzerinde 5 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.