Mükemmel 6 Makyaj Tüyosu

featured

Makyaj sanatçısı Fezi Altun, makyajın altın kuralını söylüyor ve bana hileleri anlatıyor:

1. Tüyo

Ruju dudaklarınıza dikkatlice uyguladıktan sonra dudak çevresine kapatıcı uygularsanız. Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız, dudakların ortasını daima göstermelisiniz. Bunu yapmak için, ruju ağzının ortasına yayılabilir ve aynı renk dudak parlatıcısını yavaşça dağıtabilirsiniz.

2. Tüyo

Mascaria’yı uygularken, kirpiklere diken yerine zikzak hareketleriyle uygularken tüm kirpiklere rimel uygulayabilirsiniz. Böylece, daha hantal ve gür bir görünüme sahipsiniz.

3. Tüyo

Göz kalemi uygularken göz önünde bulundurulması gereken en önemli konu, eyelinerin kuyruğunu eşitlemektir. Kuyruğun bitiş noktasını belirlemek için iki küçük nokta oluşturursanız ve bu noktadan bir çizgi çizerseniz, düz, hatta bir kuyruğunuz olacaktır.

4. Tüyo

Temel uygularken en önemli adım doğru rengi bulmaktır. Doğru rengi bulmak için bileğinize veya elinize temel uygularsanız, asla eşit bir cilt tonu elde edemezsiniz. Doğru renk için, çene veya yanaklarınızdaki temeli denemelisiniz. En doğru sonuçları elde etmek için daima bir sünger veya temel fırça ile uygulamanız gerekir. Fırça uygulanmış fondöten daha şeffaf bir sonuç verecektir ve cildinize temel vermez. Daha gizli bir sonuç almak istiyorsanız, bir süngerle uygulamak doğru seçim olacaktır.

5. Tüyo

Farları sürerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli nokta, far fırçasının kirpiğin altından 90 dereceye uygulanması yerine, far fırçasının sola ve sağa doğru hareket ettirilmesi yukarı doğru hareket etmektir. Böylece, kirpikler ve farın gerçek rengi arasında boşluk olmayacaktır. Bu şekilde tüm göz kapağınıza uygulanırsa, diğer yöntemde olduğu gibi, farın tozu gözün içine dökülmeyecek ve etrafa yayılmayacak ve sürmekte olduğunuz far, gün boyunca kalıcı olacaktır.

6. Tüyo

Kontur uygulaması yaparken en kolay sonucu alabilmek için, elmacık kemiği ve şakak bölümüne 3  numarayı çizip fırça yardımıyla dağıtırsanız, en doğru ve pratik uygulamayı gerçekleştirirsiniz. Saç çizgisi boyunca sürekli şekillendirme, daima daha konturlu bir yüz oluşturur.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü