Makyajın Kalıcılığını Arttırmak için Öneriler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Makyajın Kalıcılığını Arttırmak için Öneriler

Sabah evden çıkarken yapılan makyajın gün ortasında kalıcılığını yitirmesi hanımlar için sorun haline gelmektedir. Özellikle çalışan kadınların makyaj tazeleme hissi ile sürekli ayna karşısına geçmesi verimliliği düşürmektedir. Peki, makyajın etkisini azaltmadan ilk andaki gibi kalmasını sağlamak için ne yapılmalı? İşte size birkaç küçük tüyo…

Kalıcı Bir Makyaj İçin Önce Sağlıklı Bir Cilt…

Makyaj öncesi cildi güzel bir kremle nemlendirmek rutin bir işlem haline gelmelidir. Mevsim geçişlerinde ve özellikle sonbahar-kış aylarında makyaj yapılıp yapılmayacağına bakılmaksızın düzenli olarak nemlendirici krem kullanılmalıdır. Nemlendirici krem yüze sürülürken parmak uçlarıyla masaj yapılarak yedirilirse makyaj öncesinde yüz kasları dinlendirilmiş olur.

Dudak Kalemleri Yine Yeniden Çok Moda!

Eski moda trendlerinden biri olan ve yine yeniden popüler olmaya başlayan dudak kalemleri, günlük makyajın kurtarıcı silahı adeta. Şöyle ki gün içinde rujlar en çabuk dağılan, silinen makyaj malzemesidir. Sürekli olarak ruj tazelemek çözüm olsa da maalesef kısa süreli bir çözümdür. Gün boyu makyajı sabitlemek, rujun uçmasını engellemek için rujla aynı tonlarda dudak kalemi kullanmak gerekir. Dudağın çevresi kalemle kapatıldığında sürülen ruj içilen çay-kahveye rağmen dağılmaz, etkisini yitirmez. Üstelik rujdan önce dudağın iç kısımları dahil olmak üzere kalem dudağa güzel bir şekilde sürüldüğünde ruj etkisini yitirse dahi kalem sayesinde canlılığını korur, dudakları güzel gösterir. Farklı bir görünüm elde etmek isteyenler, rujla aynı renk fakat birkaç ton koyu dudak kalemi kullanarak renk geçişi yapabilir.

Makyaj Bazı Olarak BB Krem

Makyajdan önce cilde sürülen baz makyajın gün içinde dağılmasını ve uçmasını engellerken aynı zamanda cildi korumaktadır. BB Krem gibi cilde zarar vermeyecek kozmetik ürünlerini makyajdan önce cilde sürmek cildi makyaja hazırlar. Kremden birkaç dakika sonra makyaj yapılması önerilir.

Waterproof Kozmetikler ile Daha Dayanıklı Makyajlar

Waterproof Kozmetikler ile Daha Dayanıklı Makyajlar

Waterproof “suya dayanıklı makyaj malzemesi” demektir ve artık çoğu markanın suya dayanıklı ürün serisi bulunmaktadır. Kış aylarında Waterproof ürünler kullanarak makyajın günlük saat ömrünü uzatmak mümkündür.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü