Kusursuz Ruj Sürmenin Sırları

featured

Kusursuz Ruj Sürmenin Sırları

Çok uzun yıllardan bu yana, ruj en popüler makyaj şeklidir. Gerçekten de, çoğu kadının onsuz yapamayacağı en önemli moda aksesuarlardan biridir. Popüler sözlerden birisi ‘’Bir kadına doğru ruj verin, Dünyayı fethetsin’’dir.

Ama şurası da bir gerçek ki herkes rujun nasıl düzgün bir şekilde sürülmesi gerektiğini bilmiyor. Bu bir sanattır. Ruj uygulama sanatına ustalaşmak istiyorsanız bu makale size yardımcı olabilir.

Ağzınızın dış tarafında ve dişlerinizin üzerinde bulaşma oluyorsa ya da rujunuz kısa sürede soluyorsa, ruj sürme uygulamasında bir takım hatalar yapıyor olabilirsiniz.

Ruj ve Dudak Kusursuz Bir Uyum Sağlasın

Mükemmel bir uygulama yapmak ve bunun kalıcı olmasını sağlamak için, bu ipuçlarını takip etmenizi öneriyoruz.

Ne Gerekli?

  • Besleyici dudak balsamı/ dudak kremi
  • Bir dudak kalemi
  • Kapatıcı
  • Kompakt toz pudra
  • En sevdiğiniz ruj

Şimdi uygulamaya geçiyoruz.

Adım Adım Uygulama

1. Dudaklarınızı Hazırlayın

Bu ilk ve en önemli adım olup, işlemin başarılı olmasının anahtarı hazırlık aşamasıdır. Kuru ve çatlamış dudaklarla dolaşmayın. Yumuşak, nemli bir diş fırçasıyla dudaklarınız pul pul dökülebilir. Bu dudakları yumuşak, esnek ve sağlıklı görünümlü yapmak için besleyici bir dudak balsamı uygulayarak nemlendirin. Rengin dudakta daha uzun süre kalması ve çevreye bulaşmasını önlemek için dudağınıza ruj altı bazı uygulayabilirsiniz.

2.Dudaklarınıza Baz Sürün

Herhangi bir renk değişikliği ya da dengesiz bir dudak tonu rengi oluşumunu istemiyorsanız, rujunuzun tutunacağı bir tabana sahip olması önemlidir. Dudak renginize uygun bir kapatıcı renk tonu seçin ve düz bir fırça ya da kabarık küçük bir fırça ile hafifçe dokunuşlar yapın. Bazı kapatmak için bunu üzerine biraz kompakt pudra uygulayın. Bu yaptıklarınız aynı zamanda rujunuzun daha uzun süre kalıcı olmasını da sağlar.

3.Dudak Kaleminizle Sınır Çizin

Doğal dudak çizginizi tanımlamak ve rujunuzun dağılmasını önlemek için, dudakların hatlarını belirlemek, yeniden şekillendirmek, mükemmelleştirmek için dudak kalemi kullanın. Bu şekilde daha tanımlanmış ve çarpıcı bir görünüm yaratırsınız.

Cilt tonunuzu tamamlayan bir baz ile doğal dudak çizginizi bir köşeden diğerine doğru izleyin böylece dudak kenarında tüylenmeyi de önlersiniz. Eros yayını belirginleştirmek için; üst dudakta eros yayının hemen altında bir X şekli oluşturun.

İç kısımdaki çizgiler biraz kusurluysa endişelenmeyin, çünkü ruj onları yine de kaplar-ama yine de önemli olan dış çizgilerdir. Daha kolay bir uygulama için orta derecede yumuşak yapıda bir baz kullanın.

Yukarıdaki adımları tamamladığınızda ve rujunuzu seçtikten sonra bu ürünü bir dudak fırçasına alın ve dudaklarınıza eşit bir şekilde uygulayın. İç köşeleri ihmal etmeyin. Dış çizgilere ruju iyice yedirdiğinizden emin olun. Daha sonra rengi istediğiniz gibi yoğunlaştırın. Eğer rujunuz kaliteli ise tek bir kat yeterli olur.

Not: Kuru dudaklarınız varsa, dudaklarınızı daha da kurutma eğiliminde olacağı için mat ruj kullanmayın. Nemlendiricili rujları tercih edin.

4.Son Adım

Son adımda küçük kapatıcı bir ruj kullanın ve dudaklarınızın şeklini düzenlemek için dudak kenarlarınızın üzerinde çalışın. Bu adım şart değildir fakat dudaklarınızı daha güzel göstermek için rujun üzerine dudak parlatıcısı sürün.

Yöntem Rujunuzu Dudak Kalemi Kullanmadan Sürün

Dudak kaleminiz yanınızda değilse endişelenmeyin, çünkü bir ruj kalemi n da mükemmel ruj uygulaması yapabilirsiniz.

1.Parmağınızı Kullanın

Yüzük parmağınızı istediğiniz rujunuza dokundurun ve bu parmağınızı doğal dudak çizgisiz boyunca ilerleterek doğrudan dudaklarınıza bastırın. Bu yöntemle baz kullanmadan da gerekli hassasiyet elde edersiniz.

2.Görünümü Sonlandırın

Dudaklarınızın iç kısımlarında rengi doğrudan rujunuzdan uygulayarak ya da bir dudak fırçası kullanarak bitirin.

Bu uygulama aynı zamanda aceleniz olduğunda da işe yarar.

Koyu Renk Ruj Nasıl Uygulanır?

Koyu renkli pigmentli veya renksiz dudaklara sahipseniz birkaç basit dokunuşla dudak renginizi mükemmel hale getirebilirsiniz. Işık renklerinden ve pembe tonlarından çekinmeyin.

1.Kapatıcı

Buradaki anahtar, pigmentli dudakları cilt renginize tam olarak uyan bir kapatıcı kullanarak nötralize  etmektir. Koyu rengin olduğu yerde mutlaka kapatıcı kullanın. Oluşan farka şaşıracaksınız.

2.Biraz Daha Kapatıcı Ekleyin

Küçük bir kapatıcı çok yardımcı olmuyorsa istediğiniz efekti elde edinceye kadar ürünü dudaklarınıza sürebilirsiniz.

3.Dudaklarınızın Çevresini Sınırlayın

Ruj rengi ile uyumlu bir dudak kalemi kullanın. Doğal dudak çizginizi dikkatlice hizalayın ve dudak şeklinizi geliştirmek için Eros yayının hemen altında bir X işareti yapın.

4. Rujunuzu Sürün

Gerekirse rujunuzu katmanlar halinde uygulayın. Daha iyi sonuçlar için parlak olmaya bir formül kullanın. Mat rujların kremsi ya da parlak rujlardan daha fazla kalıcılığı vardır.

Artık hazırsınız istediğiniz rengi giyebilirsiniz.

Küçük Dudaklara Mükemmel Ruj Uygulaması

Küçük bir ruj yardımıyla daha dolgun bir görünüm elde etmek istiyorsanız bu bölüm size uygundur.

1.Peeling

Peeling için besleyici bir dudak fırçası kullanın Ovma işlemini yavaşça dairesel hareketlerle dudaklarınıza uygulayın.

2.Ruj Altı Baz

Düz bir zemin için baz kullanın ve rujunuzun kalıcılığını arttırın.

3.Çevresini Belirleyin

Ruj renginize uygun bir dudak kalemi kullanın. Çok koyu renkler kullanmaktan kaçının, bu yalnızca dudaklarınızın daha da küçük görünmesine neden olur.

4.Aydınlatma

Rujunuzu uyguladıktan sonra aydınlatma yaptığınızdan emin olun. Highligth dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlar. Son adım olarak, dudak parlatıcısı kullanın. Bir dudak parlatıcısı küçük ya da ince dudaklar için mükemmel bir nimettir.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü