Kişiye Özel Kozmetik Ürünler

featured
service

Kişiye Özel Kozmetik Ürünler

Her insan benzersizdir. Hiç birimiz, bir diğerimiz ile aynı değiliz. Yediğimiz besinlerden tutun, cildimize sürdüğümüz maddeler bile kişiden kişiye farklılık gösteriyor. İşte bu yüzden, kişiye özel kozmetik ürünler hazırlanıyor.

Kişiselleştirilmiş kozmetikler, insan organik yapısına uygun kozmetik ürünler anlamına gelir. Bu ürünlerin insan biyolojisindeki hücrelerin yenilenme faaliyetlerini uyararak tamamlayıcı etkiler göstermesi gerekir.

Kişisel kozmetik ürünlerin amacı cildin ihtiyacı duyduğu ne varsa, cilde vermelidir. Kozmetik kullanımın amacı cilde iyi gelecek faydalar sağlamaksa, bunu başarma arayışının adı tam olarak; kişiselleştirilmiş kozmetik ürünlerdir.

Kişiselleştirilmiş Kozmetik Nasıl Hazırlanır?

Kişiselleştirilmiş kozmetik ürünleri kullanabilmek için önce bilimsel analiz yapmanız gerekir. Bilimsel analiz çok hassas cihazlar ve yapay zeka teknolojisi kullanılarak yapılır. Analizlerde cilt, saç ve vücut her biri ayrı analize tabi tutulur. Her biri yaklaşık bir saat süren bu analizler bir uzman tarafından gerçekleştiriliyor.

Analizde Nelere Dikkat Edilmeli?

Analiz sırasında PH değeri, melanin durumu, sıcaklık, esneklik, hidrasyon, gerekirse oksidatif stres, akne derecesi, kırışıklık derecesi, gözenek tıkanıklığı, hassasiyet, parlaklık, lekelerin büyüklüğü ve derinliği gibi onlarca ölçüm yapılır. Analizden sonra, kişilerin kozmetik kimliğini ortaya koyuyor.

Ürün Hazırlama

Ölçümlerden sonra ayrıntılı raporlar hazırlanır ve analiz edilen kişinin cildi, saçı ve vücudunun ihtiyaçları belirlenir. Bundan sonra, bu ihtiyaçları karşılayacak bileşenleri içeren kişiselleştirilmiş kozmetik ürünler hazırlanır. Analiz sonuçlarına dayanarak, antioksidan ve sağlıklı güzellik için besin önerileri verilir.

Bilimsel Analiz ile Bütünsel Güzellik Mümkün

Lütfen, cildinizle ilgili sorunun kaynağını doğru bir şekilde tespit etmeden, rastgele yapacak olduğunuz cilt veya saç bakımlarından her zaman doğru sonuç alınamayacağını unutmayın. Bilimsel analiz yapılmadan yapılan bakım ve iyileştirme çalışmaları yarardan daha çok zarar verebilir. Çünkü hepimizin parmak izleri nasıl farklı ise cildimiz, saçlarımız ve vücudumuzun ihtiyaçları farklı. Bütünsel sağlık ve güzellik sadece bilimsel analiz sonuçlarına göre kişisel bakım, kişisel kozmetik ve beslenme danışmanlığı ile sağlanabilir.

Kozmetoloji ve Tıbbi Bitkiler Uzmanı Seda Sakacı Çelik

http://www.sedasakaci.com

https://www.instagram.com/sedasakacicelik/

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.