Kırışık ve Sarkmalara Bunlarla Meydan Okuyabilirsiniz

featured

Kırışık ve Sarkmalara Bunlarla Meydan Okuyabilirsiniz

Zaman geçtikçe diğer tüm organlarımız ve geçen zamanla beraber her şey eskimekte. Eski cilt ise kırışıklarla kaplanan bir cilde dönüşmekte. Zaman içinde cildimizde lekelenmeler, kılcal damar, kızarıklık artışı, cilt hacmi kaybı ile birlikte sarkmalar görülmektedir. Cilt gençleşmesinde yapılan işlemler, mevcut olan cildi korumakla birlikte oluşan cilt problemlerini ortadan kaldırmayı amaçlar.

Kırışıklar ve sarkmalar yaşlanma belirtileri olarak adlandırdığımız bu cilt sorunları kişiye göre değişmektedir. Genetik yapı, stres, sigara içme alışkanlığı, ilaç kullanımı, beslenme sistemi ile birlikte birçok problemi beraberinde kişide cilt problemleri yaratır.

Cilt gençleştirme prosedürleri durumunda eksik olanların düzeltilmesi denenir. Örneğin, leke tedavisi varsa, sarkma ve kırışıklıklar varsa cilt sıkılaştırma prosedürleri uygulanır.

Prp Uygulaması

Cilt gençleştirme prosedürlerinde en sık kullanılan prosedürlerden biri, PRP, trombosit bakımından zengin serumun aşınmış alana uygulanmasıdır. Kırışıklık, gözenek sıkma ve leke çıkarma işlemlerinde uygulanır. Kanımızdaki pıhtı hücreleri bakımından zengin olan bu serum, cildin yenilenmesine izin veren birçok endojen büyüme faktörü içerir.

Kırışıklık ve lekelerin tedavisinde lazer ve radyofrekans uygulamaları standart hale gelmiştir. Fraksiyonel karbondioksit lazer kırışıklık tedavisi, etkili sonuçların alınabilmesi için kısa sürede sağlanır. Bu uygulama esas olarak yüz, boyun ve ellerde yapılır.

Leke tedavisinde leke derinliği, karbon peeling, qswitch laser ve mezoterapi ve peeling işlemlerine göre farklı tedavi programları izlenir.

Botoks Uygulaması

Yaşlandıkça cildimiz incelir ve esnekliğini kaybettiği bölgelerde kırışıklıklar başlar. Deri kırışıklıkları ve sarkmalarında, dinamik ve statik çizgilerin giderilmesi için botoks, gençlik serumları ve hyaluronik asit uygulamaları uygulanır. Özellikle, gözyaşı oluğu, dudak bölgesi ve nazolabilal bölgesi hatlarına hyaluronik asit uygulaması, hacim ve yerçekimi etkisi kaybı ve hyaluronik asitin sarkma alanına uygulanması işin temelini kapsayan gerekli bir uygulamadır.

İp ile Yüz Gerdirme

İp ile yüz gerdirmek bir tür gençleştirme yöntemidir. İp yüz germe işlemi v asansör, ip ve yüz germe işlemi olarak da adlandırılır. Halatlar cildin altındaki dokulara yapışır, yeni kollajen yapar ve hasarlı dokuları onararak cildin gerilmesine ve gençleşmesine neden olur. İplerin etkisi 2-3 yıl sürer. Altın ip ile yüz germe işlemi, çene çizgisini, yanak hacminin hacmini, arınmayı, boyun bölgesinde sarkmayı, kaş kaldırma, diz ve kol sarkmasını düzeltmek için kullanılır.

Yüz germe, hyaluronik asit, botoks, mezoterapi ve cilt yenileyici lazer tedavileriyle birlikte yapıldığında, daha belirgin uzun süreli aktivite elde edilir. Tedaviler arasında iki haftalık süreler bulunmalıdır.

Günümüzde cilt yaşlanması korkulan bir durum olamaz ve yeni bir genç cilt yaratılabilir.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü