Highlighter Nasıl Kullanılır?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Highlighter Nasıl Kullanılır?

Highlighter, yani aydınlatıcı yüzünüzdeki bölgeleri vurgulamak için kullanırsınız. Göz pınarları, kaş altı gibi gibi bölgeleri öne çıkarmak için highlighter kullanılır. Detayları öğrenmek için okumaya devam edin.

Highlighter’ın nasıl kullanılacağı hakkında konuşmadan önce, bu son moda makyaj hakkında konuşalım. Aydınlatıcı olarak bilinen vurgulayıcı, cilde parlak bir görünüm kazandıran ve ciltte öne çıkması istenen bölgelere uygulanan bir makyaj ürünüdür. Özellikle kontur makyajında kullanılan vurgulayıcı makyaj çantamızın vazgeçilmezlerinden biridir.

Vurgulayıcı nasıl kullanılır?

Vurgulayıcı yüzdesi üç ana bölgeye yönlendirilir; elmacık kemikleri, dudaklar ve şakak bölgesi. Highlighter’ı yanaklarınız üzerinde sürmek istiyorsanız, elmacık kemiklerinizin başlangıcından, şakaklara kadar uzanan alana kadar üstüne highlighter uygulamalısınız. Üç ana bölge saydık, ancak yüzünüzde vurgulamak istediğiniz bölgelere highlighter kullanabilirsiniz.Burun, kaşlar ve göz mercek parlamaları bu makyajın uygulanması için ideal yerlerdir.

Kaşlarınızın altına uyguladığınız vurgulayıcı highlighter, kaşlarınızın daha da yüksek, kalkık görünmesini sağlar. Göz pınarlarınıza uygulamak, gözlerinizi daha canlı gösterir. Dudaklarınıza ruj uyguladıktan sonra, dudakların üst kısmında da highlighter kullanabilirsiniz. Highlighter, dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlar.

Highlighter Çeşitleri

Birçok highlighter çeşidi vardır. Highlighter, temel olarak stik, likit ve toza ayrılır. Bununla birlikte, pigment miktarı, renk ve versiyon farklılıkları gibi farklılıklar da vardır. Stik highlighter, özellikle elmacık kemikleri için idealdir. Bu highlighter parmaklarınızla sürmek daha iyi sonuç verecektir.

Sıvı vurgulayıcı daha parlaktır dolayısıyla geceleri kullanmak için idealdir. Pudra veya toz highlighter günlük makyaj için idealdir çünkü diğerlerinden daha doğal bir görünüm verir.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü