Kapat

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Doğal Makyaj Tüyoları

Anasayfa
Kozmetik Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Doğal Makyaj Tüyoları
ABONE OL

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Doğal Makyaj Tüyoları

Artık sıkça kullanılan turuncu farlar görmekten sıkıldıysak başvurabileceğiniz doğal makyaj iyi bir tercih. Şahsen en sempatik ve asil makyaj doğal makyaj. Kendine özgüvenin göstergesidir de aynı zamanda doğal makyaj.

1. Aydınlık Bir Cilt için Temizlenmiş Cilt

İlk önce cildinizi kirden arındırmak için yapmanız gerekenler. Yüzünüzü tonik yardımı ile yıkadıktan sonra cildinizi tüm kirlerden temizleyebilir ve nemlendirici uygulayabilirsiniz.

2. Rengi Eşitlenmiş Cilt

Cildinizdeki renk eşitsizliklerini gidermek için, ten makyajınızı, makyaj fırçası kullanarak uygulamalısınız. Hafifçe bastırarak dairesel bir hareket yaparsanız, cildiniz daha doğal bir görünüme sahip olur.

3. Doğal Allık için Ton Seçimi

Ten renginizden 1 veya 2 ton koyu allık tercih ederseniz yanaklarınız daha sevimli görünecektir. Çenenize, alnınıza ve yanaklarınıza uygulanacak allık sayesinde cildiniz daha sağlıklı görünecek.

4. Dikkati Gözlere Toplayın

Gözlerinin etrafına hafifçe açık bir renk uygulayın. Daha sonra pastel tonlarda koyu tonlara yavaş geçiş yapın. Kahve tonlarını kullanmak her zaman daha doğal bir görünüm verecektir. Gölgelendirme far rengi seçiminiz için sadece kahverengi rengini seçmek zorunda değilsiniz. Cilt alt tonunuza göre size yakışacak farklı renkler olabilir. Soğuk alt tona sahipseniz; mor tonlarda gölgelendirme rengi seçebilirsiniz, sıcak alt tona sahipseniz; turuncumsu kahverengi ve ya koyu altın renkler olabilir. Üst ve alt kirpiklere maskara sürün ve kıvrık kirpikler hoşunuza gidiyorsa kirpik kıvırıcısı ile göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. 

5. Ruj Kullanılmamış Dudaklar

Gözlerinizi ön plana çıkarmak için dudaklarınızı arka plan da tutmalısın. Dudak renginizden yarım ton koyu bir dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçeveleyin sadece dudak nemlendiricisi ve ya bir parlatıcı ile makyajınızı bitirebilirsiniz.

BAYAN GÜZELLİK


“Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Doğal Makyaj Tüyoları” üzerine 1 yorum

  1. beyza says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hürriyet