Fondöteninizi İstediğiniz Mevsimde Kullanmanın püf noktaları

featured

Fondöten seçimi harika bir makyajın en önemli aşamaları arasında. Cilt tipinize, cilt alt tonunuza uygun bir fondöten bulduğunuzda ve onu doğru uyguladığınızda makyajınızın ne kadar farklı olduğunu gözle görülür şekilde fark edeceksiniz. Cildinize uygun “o” fondöteni buldunuz… Peki her mevsim kullanışlı hale nasıl getirebileceğinizi ve nasıl değişen cilt renginize uygun olmasını sağlayabileceğinizi biliyor musunuz?

Kış aylarında cildiniz, yazın güneş gören cildinize göre daha aydınlık olacaktır. Hatta kışın bile aylar arasında cildiniz kuruluğa ve mevsim koşullarına bağlı olarak farklılık gösterir. Burada yapmanız gereken en önemli şey her mevsim güneş koruyucu krem kullanarak cildinizi ve cilt renginizi korumak. Sonrasında ufak tüyolar ve küçük dokunuşlar ile aynı fondöteni kendi renginize uygun hale getirebilirsiniz.

Fondöteninizi Farklı Mevsimlerde Nasıl Kullanabilirsiniz?-1

Aydınlatma 1: Nemlendirici ile seyreltin

Fondöteninize biraz nemlendirici karıştırarak, onu inceltmeyi deneyin. Bu işlem, aynı zamanda fondöten pigmentini hafifletmenin en iyi yollarından biri. Formülü belirginleştirir, cilt tonunun parlamasını sağlar ve aynı zamanda nemli ve ıslak bir görünüm de ekler. Özellikle kış aylarında cilt kuruduğu için kusursuz bir görünüm elde etmenize yardımcı olacak..

Özellikle yazınbu nemlendiriciyi güneş koruyucu seçeneklerden tercih ederseniz, cildinizin güneşten korunmasına da önlem almış olursunuz. Bu noktada Simple Protect and Glow Üçlü Koruma Etkili SPF30 Nemlendirici’den yardım alabilirsiniz. Unutmayın her şey iyi bir cilt bakımı ile başlar.

Aydınlatma 2: Farklı teknik ile uygulayın

Eğer katmanlı ve kalın bir yapı sevmiyorsanız nemlendirici karıştırma işlemi yerine teknik oyunlar ile fondöteni cildinize adapte etmeyi deneyin. Krem ​​veya likit fondötenleri uygulamak için kullanılan fiber kıllara sahip bir makyaj fırçasıyla ince bir tabaka halinde uygulayarak ardından makyaj süngeri ile tampon hareketler yapmak, fondötenin cildinize karışmasına yardımcı olarak kendi cilt renginizin önde olmasını sağlayacak.

Fondöteninizi Farklı Mevsimlerde Nasıl Kullanabilirsiniz?-2

Koyulaştırma 1: Bronzlaştırıcı krem

Fondöteninizi yaza uyarlamanın en basit yolu , yazın elde ettiğiniz teni tamamlayan bir tonda bronzlaştırıcı uygulamak. Burada yüz için kullanılan bronzlaştırıcı kremleri tercih edebileceğiniz gibi, likit formlarda bronzer ile de karıştırabilirsiniz. Bronzlaştırıcıların fondöteninizden çok koyu olmamasına dikkat edin. Aralarındaki tonun cildinize uygunluğuna göre 1-2 ton kadar farklı olması yeterli. Daha fazlası uyumsuzluk yaratabilir.

Koyulaştırma 2: Karıştırın

En sevdiğiniz fondöteni satın alırken cildinizin bir ton koyusunu da alarak yedeklemeyi de deneyebilirsiniz. Eğer bronzlaştığınızda cildinize uyacak bir tondaysa ona geçiş yapabilir ya da ikisini birbirine karıştırarak kullanabilirsiniz. Burada alacağınız iki farklı tonun aynı içeriklerde ve aynı seride olması gerekiyor. Her birinden ekleyeceğiniz farklı miktarlar daha koyu ya da daha açık olacak şekilde birbirinden farklı birkaç ton fondötene sahip olmanızı sağlayacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü