Cilt Bakımı Yaparken Yapılan Önemli Yanlışlar

featured
CİLT BAKIMI
service

Cilt Bakımı Yaparken Yapılan Önemli Yanlışlar

Cilt bakımının önemi günümüz kadınları için kat be kat artmıştır ve vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Ancak iş artık öyle arkadaş tavsiyesiyle, etraftan duyduklarımızla olmuyor elbette. Bu yazımızda cilt bakımından ve ufak ufak tavsiyelerden bahsedeceğiz. Bayanlarımız cilt bakımıyla son derece ilgililer ve vücuttaki en büyük organın cilt olduğunun bilincindeler bunun akabinde cilt bakımıyla ilgili son derece ilgililer. Ancak bu konuda nelerin yapılması nelerin yapılmaması hakkında o kadar çok söylenti var ki bu durumu açıklığa kavuşturalım istedik. Çoğu kadın nasıl bir cilt bakımı uygulayacağı konusunda oldukça mantıklı fikirler öne sürse de uygulama esnasında söylenenler yapılanlarda farklılık gösterebiliyor. Cilt bakımı ile ilgili en çok yanlış bilinen konuları başlıklar altında toparladık ve sizler için bir araya getirdik.

Tonik kullanmanın cildiniz için önemini biliyor musunuz? Peki suyun hangi durumda cildinizi kuruttuğunu? Vazelin ve bebek yağı sandığınız gibi iyi bir nemlendirici olmadığını söylesem? Ya da bir ürünü fazla sürmenin aslında daha iyi bir sonuç vermeyeceğini hatta gözeneklerinizi kapatarak bakım yaparken cildinizde siyah nokta ve sivilce gibi sorunları arttırdığınızı bilgilendirmek isterim.

Tonik Kullanmamak

Tonik Kullanmamak

‘Yüzümü zaten suyla iyice temizliyorum, tekrar üzerine tonik uygulamaya gerek görmüyorum’ diye düşünen sınıftaysanız yanıldığınızı söylemek isterim. Yüzünüzü suyla yıkamanız da hiç bir problem yok hatta yüzünüzü temizleyici bir ürünle temizledikten sonra yüzünüze su değdirmek de fayda var.  Ancak tonik sürdükten sonra değil. Çünkü dikkat edilecek en önemli nokta cildinizin 5,5 pH seviyesine sahip olduğunun bilincinde olunması. Oysa bu oran 9,5’e kadar çıkabiliyor. Tonik ise cildinizin asit seviyesini normale döndürüp, dengeyi sağladığında, su ile bu dengeyi tekrar bozmuş oluyorsunuz.

Suyun Cildinizi Kurutmamasını İstiyorsanız

Suyun Cildinizi Kurutmamasını İstiyorsanız

Su, cilt tipiniz ne olursa olsun cilt için çok faydalıdır. Dikkat etmeniz gereken nokta ise suyun cildinizde doğal olarak kurumasıdır. Böyle olunca su cildinizde buharlaşır ve cildinizde bulunan doğal suyu da alıp götürmüş olur bu da cildin gerilmesine neden olmaktadır. Yüzünüzü yıkayıp, kurulayıp, uygun toniği kullanırsanız cilt kuruluğu gibi hiç bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

Ürünlerin Yeteri Miktarını Cilt Üzerinde Kullanın

Ürünlerin Yeteri Miktarını Cilt Üzerinde Kullanın

Bir ürün güzellik için üretilmişse ve bunu çok çok sürmenin daha iyi olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Cilt bir ürünün her zaman belirli bir miktarı kabul eder ve fazlası buharlaşıp ziyan olur. Ürünün tamamı cilde nüfus etse gerekenden fazlasının gidebileceği bir yer kalmayacaktır. Bu da gözeneklerin tıkanmasına neden olacaktır. Bu nedenle ürünü az sürün eğer cildinizin hala ihtiyacı varsa biraz daha ekleyin.

Bebek Yağı ve Vazelin Harika Nemlendiriciler Midir?

Bebek Yağı ve Vazelin Harika Nemlendiriciler Midir?

Bu sorunun cevabı kesinlikle hayır. Eğer cildiniz kuru ve kurumaya eğilimli bir cilt ise havuza denize girmeden önce sürebilirsiniz, bu anlamda iyi bir bariyer görevi görür.

Bebek yağının üretilme amacı; bebeklerin nemli cildine sürülüp bu nemi sabitlemek içindir.

Vazelin sizi soğuktan ve sert rüzgârlardan koruyabilir ama kesinlikle nemlendiricinin üzerine sürülmelidir.

ÖNEMLİ! Bebek yağı ve vazelini nemlendirici yerine kullanırsanız cildi bloke eder bunun sonucunda cilt kendi lipitlerini ve nemini üretemez.

Bayan Güzellik / Cilt Bakımı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Çok Faydalı Paylaşımlar