Takma Kirpik Kullananların Dikkat Etmesi Gerekenler

featured

Takma Kirpik Kullananların Dikkat Etmesi Gerekenler

Eğer takma kirpik kullanıyorsanız bazı dikkat etmeniz gereken şeyler var. Aksi takdirde var olan kirpiklerinizi kaybedebilirsiniz. 

Kirpik Kıvırıcı Kullanmayın

Kirpik kıvırıcı, sadece sahte kirpik kullanıldığında değil, kaçınılması gereken bir üründür. Kirpiklerin zamanla kırılmasına neden olan kirpik kıvırıcıları, kirpiklerinizi kırabilir.

Sudan Uzak Durun

Kirpiklerin bütün gün gözlerinizde sağlıklı kalmasını istiyorsanız, sudan, özellikle de sıcak sudan uzak durmanız gerekir. Kirpiklerinizi birkaç gün kullanmak istiyorsanız, yüzünüzü makyaj bezleriyle temizleyin ve gözlerinize müdahale etmemeye dikkat edin. Duş alacaksanız da önce başınızı eğip saçlarınızı yıkayın. Başınıza havlu sardıktan sonra da vücudunuzu yıkayın.

Yağ Bazlı Ürünleri Kullanmayın

Kirpiklerinizin ömrünü uzatmak istiyorsanız, yağ bazlı ürünler kullanmamalısınız. Bazı makyaj temizleyicilerinde bulunan yağlar, kirpikleriniz arasındaki bağları deforme edebilir ve kırabilir.

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Sahte kirpiklerin giyilmesi çok zor olabilir, ancak püf noktaları öğrendikten sadece birkaç dakika sonra sürecektir. İlk önce, doğal bir görünüm yakalamak istiyorsanız, takacağınız kirpik boyutunu kontrol edin ve uçlarını kesin. Ardından, kirpik gözlerinize veya kirpiklerinizin altına tutkal istiyorsanız.

Kirpik takarken bir çift cımbız alın. Kirpikleri cımbızla tutun ve yarım fıskiyeyi göz fıskiyenizden ayırarak gözlerinize yerleştirin. Kirpiklerin göz merceklerinden öne gelmesi, daha doğal görünmesini sağlar. Cımbız veya parmaklarınızla, kippetlerin alt tarafına hafifçe bastırın ve birbirlerine yapışmalarından emin olun. Kirpikleriniz tüm gün gözlerinizde kalacaksa, yapıştırıcıyı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Takma Kirpiklerin Zararları Nelerdir?

Kirpikleri çok sık kullanırsanız, kullandığınız yapıştırıcılar gözlerinizde enfeksiyona neden olabilir. Sahte kirpikler kendi kirpiklerinizi dökmenize de neden olabilir. Bu nedenle, sahte kirpikler kullanmamanızı ve kullandıktan sonra gözlerinizi doğal temizleyicilerle iyice temizlemenizi öneririz.

BAYAN GÜZELLİK

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü