Maskarayı Kolayca Çıkartmak

featured
service

Bazı dayanıklı, kalıcılığı daha uzun maskaraları çıkarmak da epey zor oluyor. Makyaj temizlemenin en büyük sorunu göz makyajının zor çıkıyor olmasıdır. Maskarayı nasıl daha hızlı ve kolay çıkartabiliriz ondan bahsedeceğim.

Hindistan Cevizi Yağı

En etkili yoldan birisi. Hindistan cevizi yağı kıl köklerini besliyor olması makyaj çıkarıcı araç olarak kullanmanıza avantaj sağlıyor. Hindistan cevizi yağı kolayca maskarayı silerken aynı zamanda kirpikleri güçlendirmeye de fayda sağlar. Gözlerinizi kapatın ve yeteri miktar da hindistan cevizi yağını kirpiklerinizin üzerinde ovalayarak parmağınızla kaba makyajı alın ardından arta kalanı pamukla temizleyebilirsiniz. Göz çevrenizde yağ atığı bırakmayın torbalanmaya yada minik yağ bezeleri oluşmasına sebebiyet verebilir bu nedenle makyajınızı çıkardıktan işiniz bittikten sonra göz çevrenizi ve kirpiklerinizi temizleyin. Kirpiklerinizin üzerinde yağın kalması göz sağlığınıza iyi gelmeyebilir.


Çift Fazlı Makyaj Temizleyicisi Kullanın

Çift fazlı makyaj temizleyicisini kullanmadan önce çalkayalarak birbirlerine karıştırmasını sağlayıp öyle kullanmaya başlayın. Çift fazlı makyaj temizleyicileri diğerlerine göre nazaran daha güçlüdür makyaj silicidir, dayanıklı özellikle göz makyaj çıkartıcısı için tasarlanan makyaj temizleme sularını kullanmanızı öneririz. Cildinizi yağlı bırakıyorsa üzerinden tonik veya temizleyici geçerek kurtulabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.