Makyaj Altı Baz Nedir Nasıl Kullanılır?

featured
makyaj altı baz

Makyaj Altı Baz Nedir Nasıl Kullanılır?

Makyaj altı baz nedir? Baz cildinizle makyajınız arasında ekstra bir katman oluşturur. Makyajınız yapmak için zamanınız ve çabanızı harcadığınızda makyaj altı bazı bu makyajın sigortası olarak görebilirsiniz

Cildinizin yüzeyini pürüzsüzleştirmek, hatta ten renginizi düzeltmek veya geniş gözenekleri, ince çizgileri örtmek istediğinizde makyaj altı baz size yardımcı olur.

Akşam dışarı çıktığınızda birkaç saat sonra makyajınız akmış ve bozulmuş oluyorsa büyük bir ihtimalle makyaj altı baz kullanmıyorsunuz. Fondöteniniz ve diğer makyaj malzemeleriniz ne kadar kaliteli olursa olsun yine de baz kullanmıyorsanız yeterli olmazlar. Bütün makyaj ustalarının makyajın kalıcılığının sağlanması için önerdiği bir ürün var, oda makyaj altı bazdır.

Makyaj Altı Baz Ne Kadar Önemli?

makyaj altı baz
makyaj altı baz

Makyaj altı baz, ten makyajınız için sağlam bir temel oluşturuyor.  Makyaj altı bazı tahmininizden çok daha büyük fark yaratabilir. Makyaj altı baz için yaptığınız harcamaya kesinlikle değecektir. Bunu deneyinceye kadar tam olarak anlayamayacaksınız. Makyaj altı baz hem cilt bakım ürünü, hem de kozmetik ürünüdür. Makyaj altı baz kullandığınızda cildiniz çok daha sağlıklı görünecektir. Cildinizin türü önemli değildir. Bütün cilt tiplerine göre tasarlanarak, üretilmiş makyaj altı bazlar vardır.

Makyaj Altı Baz Nasıl Uygulanır?

Bir makyaj altı bazı makyaj rutininize dahil etmeyi düşünüyorsanız bu amaçla uygulamayı nasıl yapacağınızdan bahsedelim.

Makyaj altı bazı nasıl uygulayacağınız öğrenmek ve makyajınızın tüm gün sizinle kalmasını sağlamak için aşağıdaki basit adımları izleyin.

  • Cildinizi Hazırlayın

Makyajınızın görünmesini istiyorsanız bu adım çok önemlidir. Yüzünüzü yıkamak için yumuşak bir temizleyici kullanın ve peeling uygulayın.

  • Cildinize Makyaj Altı Baz Uygulayın

Elinize küçük bir miktar ürün alın ve sadece parmak uçlarınızı kullanarak burnunuzdan dışarı doğru uygulayın. Makyaj altı bazı tamamen cildinize yedirdiğinizde cildiniz daha aydınlık görünür. Fondöteniniz de yüzünüze daha iyi oturur. Makyaj altı bazınızın cildinizde pürüzsüz bir yüzey oluşturması için, uygulamadan sonra birkaç dakika bekleyin. Makyajınızı basit tutacaksanız, makyaj atı baz sürdükten sonra fondöten kullanmayın.

Uygulamadan sonra gözenekler incelir. Makyaj altı baz aynı zamanda kızarıklıkla baş etmenize ve cildinizin dokusunu pürüzsüzleştirmenize yardımcı olur.

Makyaj Altı Baz Kullanmanın Püf Noktaları

Makyaj altı baz kullandığınıza fazla kullanmaktan kaçının. Pirinç büyüklüğünde bir damla yeterlidir. Cildinizin ürünü emmesi için iyice ovalayın.

Makyaj altı baz uygulamadan önce daima nemlendirici kullanın.

Cildiniz donuksa cildinize biraz parlaklık ve hayat eklemeniz için renkli bir makyaj altı baz kullanmanızı öneriyoruz. Su bazlı fondöten ile su bazlı astarları ya da silikon bazlı fondöten ile silikon makyaj altı bazı kullanın. Her ikisinin yanı türde olması birlikte daha iyi harmanlanmalarını sağlar.

Göz çevresine ve göz kapaklarınıza makyaj altı baz uygulayın. Bu uygulama yağların emilerek, makyajın lekelenmesini ya da kırışmasını önler. Aynı zamanda kaz ayaklarını yumuşatır.

Cilt tipine Göre Nasıl Bir Makyaj Altı Baz Seçilmelidir?

Cildiniz için doğru olan ürünü seçmek için öncelikle cilt tipinizi iyi bildiğinizden emin olun.

Cildiniz kuru ve pul pul olmaya meyilli ise nemlendirici özelliği olan bir baz seçin. Alacağınız ürünün üzerinde rahatlatıcı, nemlendirici ya da canlandırıcı kelimelerini arayın.

Cildiniz yağlı ise, cildin yağ üretimini azaltmak ve parlaklığı en aza indirmek için matlaştırıcı bir makyaj altı baz kullanın.

Akneye eğilimli ya da çok hassas bir cildiniz varsa su bazlı bir makyaj altı baz kullanın. Silikon bazlı makyaj altı baz cildin gözeneklerini tıkayabilir ve tahrişe yol açabilir.

Olgun ve yaşlanan bir cildiniz varsa besleyici içeriğe sahip bir makyaj altı baz tercih edin. Özellikle antioksidanlar içermesine özen gösterin.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü