Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

featured

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gündüz veya gece, özel bir davetiyede veya işte kullanılabilir dumanlı veya buğulu göz makyajı çok şık duruyor. Gözlerimizi netleştirmek ve etkileyici gözlere sahip olmak istiyorsak, ilk tercihimiz dumanlı göz makyajı olabilir.

Buğulu göz makyajında ihtiyacınız olan belirli tonlar var. Netlik için siyah veya kahverengi gibi koyu bir far ve orta kısmı aydınlatmak bir aydınlatıcı ve zemini için açık bir far tonu ile bütünleştirebiliriz. Bu nedenle, farklı nude veya gri tonları bir arada sunan bir palet doğru seçim olacaktır.

1. Baz Kullanın

Kalıcı göz makyajı için uygulamadan önce göz makyajı tabanı veya kapatıcı kullanın. Göz makyajı tabanları (astarlar) sadece makyajdan önce uygulama için mükemmel bir temel sağlamakla kalmaz, aynı zamanda makyajı daha uzun süre dayanır.

2. Nude veya Gri Tonlarda Far Paleti

Taban rengini oluşturmak için seçtiğiniz orta tonu göz farı fırçasıyla tüm göz kapaklarına uygulayın. Bu şekilde, buğulu göz makyajınız için temel renkle mükemmel bir fon hazırlayacaksınız.

3. Derinlik İllüzyonu Yaratın

Dağıtma fırçasıyla seçtiğiniz koyu tonu, göz kapaklarının katlanma alanına çok fazla yaymadan uygulayın. Bu uygulama göz kapağı derinliğini ortaya çıkaracak, dumanlı göz makyajı daha etkileyici olacaktır.

4. Göz Kapağınızda Farı İyice Dağıtın

Puslu göz makyajında doğal bir etki için, rengin iyice dağıldığından emin olmalısınız. Bu makyajdaki renk geçişleri ne kadar az olursa, makyajınız o kadar iyi görünür.

5. Aydınlatıcı Kullanın

Doğru aydınlatıcıyla, kaşlarınızın daha kalkık ve gözlerin daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için kaşlara ve göz pınarlarına hafif bir şampanya rengi veya highlighter uygulayın.

6. Kıvrılmış Kirpikler

Kirpiklerin ne kadar kısa ve düz olursa olsun, dumanlı göz makyajı ile uyumu yakalayacak kıvrılmış ve hacimli kirpikler için kirpiklerini önce kıvır ardından maskarayla hacim kazandır.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü