Kapat

Yoğurt Maskesinin Cildinize Faydaları Bitmiyor

Yoğurtun faydalarını hepimiz biliriz. Hem tüketmenin hem de cilde olan faydalarını. Hatta zehri bile temizlediğini biliyor muydunuz? Aklınızda bulunmasın da fayda var, eğer ki zehirlendiğinizden şüphe ederseniz süt ve ya yoğurt tüketin tabii doktora da koşmayı ihmal etmeyin öyle bir durumda.. Bizim şuan ilgilendiğimiz konu yoğurtla cilt için tabikide o yüzden lafı fazla uzatmadan tariflere geçelim. Fakat isterseniz cildinizi güzelleştirmek adına sadece dıştan bakım yetmez bir de içten bakım yapmalısınız bunun için de Cildi Güzelleştiren 5 Gıda Önerisi konumuza göz atabilirsiniz.

Önce Yoğurdu Detaylıca Tanıyalım

Cildinize yoğurtlu bir parıltı verebilir. Bu yoğurtta bulunan besin ve vitaminlerden kaynaklanmaktadır. Cildin içerdiği bileşenlerin hemen hepsi dost ve yararlıdır. İşte yoğurtta bulunan ve cildimize dost olan faktörler;

Yoğurdun İçeriğindeki Ana Besinler

Çinko

100 g yoğurt yaklaşık 1 mg çinko içerir. Yoğurttaki çinko minareleri sayesinde cildinizi sıkılaştırabilir, hücre çoğalmasını ve doku büyümesini kolayca yapabilirsiniz. Anti-inflamatuar özellikleri sayesinde, akne ve sivilce oluşumunu ve akne lekelerinin özelliklerini önleyebilir.

Kalsiyum

Yoğurdun kalsiyum açısından zengin olduğunu bilmeyen kimse yok. Ancak çoğu insan kalsiyumun epidermisi içerdiğini bilmiyor. Yüzünüzde bir yoğurt maskesi yaptığınızda, cildinizi doğal olarak koruyacak ve nem içeriğini korurken kuru ve mat cildinizi kuru tutabilirsiniz.

B Vitamini

Yoğurdun içeriği B2, B5 ve B12 vitaminleri içerir. B12 vitamini sağlıklı ve parlak bir cilt elde etmek için çok etkili bir vitamindir. Buna ek olarak, yoğurtta Riboflavin, cildinizin nem içeriğini korurken cildinizin nemli kalmasına yardımcı olur. Riboflavin cilt hücrelerini korumak, hücreleri yenilemek ve sağlıklı hücre formasyonu sağlamak için bol miktarda yoğurt içerir. Ortalama olarak, riboflani’nin% 20 ila% 30’unu bir kase yoğurtta günlük olarak ihtiyacımız var.

Laktik Asit

Yoğurdun ana bileşenlerinden biri olan laktik asit, aynı zamanda birçok cilt bakım ürününde ana bileşendir. Laktik asit çok etkili bir cilt nemlendiricidir. Ayrıca, anti-aging özellikleri, kırışıklıklar ve çizgilerin azaltılmasından kaynaklanan kırışıklıklar mükemmel sonuçlar doğurur.

Yoğurt içeriğindeki cilt dostu mineralleri, vitaminleri ve bileşenlerini öğrendiğimizden, bu faydaları yoğurt maskesi ile nasıl kullanacağımızı öğrendik.

Yoğurt Maskesinin Faydaları

Yoğurt Maskesi Nemlendirir Cildi

Cildiniz çok kuru ve donuk bir görünüme sahipse, yoğurt maskesi ile cilt bakımı yapabilirsiniz. Yoğurtta laktik asit ile cildiniz nemlendirilmiş ve daha canlı görünecektir.

Yoğurt Maskesi cildinizi parlatacaktır

Yoğurdun içeriğindeki laktik asit, tirozinaz oluşumunu önler. Bu enzim malenin üretiminden sorumludur. Melanin’in dengesiz üretimi cilt tonunun siyah olmasına neden olur. Melanin üretimi dengelendiyse, parlak bir cilde ve güzel bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz.

Eksfoliasyon (Ölü Hücrelerin Çıkarılması)

Yoğurt Maskesi ile cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz:

Her gün yoğurt maskesini düzenli olarak kullanırsanız, cildinizdeki sivilce ve sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Yoğurdun çinko sayesinde fazla yağ üretimini sınırlandırabilir ve ayrıca deri iltihabından kurtulabilirsiniz.

Yoğurt Maskesi ile Cilt Lekelerinden Kurtulun

Göz çevresindeki siyah halkalar bazen rahatsız olabilir. Yoğurt maskesi ile bu problemden kolayca kurtulabilirsiniz. Yoğurttaki çinko minareleri, cilt lekelerini çıkarırken cilt renginin çıkarılmasını sağlar. Düzenli kullanıldığında, etkisini kısa sürede görebilirsiniz.

Yoğurt Maskesi ile Göz Altlarınızı Canlandırın

Minerallerin içeriğinde bir yoğurt maskesi yaptığınızda, proteinler kısa sürede etkisini göstermeye başlar, böylece daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz. Düzenli kullanıldığında etkisini görmemenizin bir nedeni yoktur.

Faydaları ile bitiremeyeceğimiz yoğurt, cildinde harika bir dışa dönüş. Aynı şekilde, laktik asit sayesinde, ölü deri hücrelerinin doğal alfa hydoxyl asit etkisi ile uzaklaştırılmasını sağlar. Cilde zarar vermeyen laktik asit, cildinizdeki ölü cildi sağlıklı bir şekilde temizler.

Yoğurt Maskesi ile canlandırın: Yoğurtlu yüz maskesi:

Minerallerin içeriğinde bir yoğurt maskesi yaptığınızda, proteinler kısa sürede etkisini göstermeye başlar, böylece daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz. Düzenli kullanıldığında etkisini görmemenizin bir nedeni yoktur.

Yoğurt maskesi ile güneş yanıklarından kurtulabilirsiniz:

Güneş cildimizi çocukken yaktığı zaman, annemiz acı çekmek için yoğurt kullandı. Çinko, aydınlatmanın ve yok edici güneş yanıklarının etkisi için bilinir. Yüzünüzde güneş yanıkları varsa, doğal bir yoğurt maskesi yapmak sizin çıkarınıza olacaktır. Çinko doğal yağları dengeleyecek ve kızarıklık ve yanıkların etkilerini azaltacaktır.

Diğer Malzemelerle Yoğurt Maskesi Yapmak

Cilt bakımına önem gösteren bayanların çoğunlukla kullandıkları yoğurt maskesinin etkisini artırmak için içerisine başka doğal ürünler karıştıralarak kullanılabilir. Şimdi ise yoğurt maskesinin etkisini arttıracak farklı tarifler;

Kuru Ciltler İçin Yoğurt ve Havuç ikilisi Maskesi:

Cilt tipiniz kuru cilt tipindeyse, daha sağlıklı, pürüzsüz ve nemli bir cilde sahip olduğunuz yoğurt maskesindeki rendelenmiş havuçları kullanabilirsiniz. Yoğurt ve rendelenmiş havuçunuzu yarım saat kadar hazırlayın ve ardından ılık suyla yıkayın. Kısa sürede etkisini göreceksiniz.

Yağlı Cilt için Yoğurt ve Limon Suyu Maskesi

Yağlı cilt tipinde bireylerin rahatlıkla kullanabileceği limon ve yoğurt maskesi ile gözenekleri tıkayarak cildin nem içeriğini sağlayabilirsiniz. Limon suyu, ölü hücrelerin deriden çıkarılmasına izin verirken, asidik yapı, benekli derilerin cildindeki bakterilerin tahrip olmasına neden olur. Aynı zamanda, limon suyu cilt tonunuzu değiştirecek ve cildinizin daha sağlıklı ve daha iyi görünmesini sağlayacaktır.

Ballı Yoğurt Maskesi Eşsiz Nemlendirici:

Hemen hemen herkes tarafından bilinen balla harika bir cilt maskesi yapabilen doğal bir nemlendiricidir. Yoğurt ve bal maskenizle cildiniz nemlenecek ve daha sağlıklı ve pürüzsüz görünecektir. Ayrıca bal akne ve akne oluşumunu engelleyen anti-bakteriyel özelliklere sahiptir.

Maske Okumaya özen göstermeden önce: Yoğurtlu büyük bir cilt alırsanız, almanız gereken birkaç önlem vardır. Cildiniz çok hassas ise, hafif bir karıncalanma hissi yaşayabilirsiniz. Ancak, karıncalanma, yanma, yanma, yüze alerjik reaksiyonlar yerine yüzünüzü hemen ılık suyla yıkayın ve asla denememelisiniz. Cildiniz laktik asit veya yoğurtun diğer bileşenlerine karşı vazgeçmiş olabilir. Süt ve süt ürünlerinde alfa ve beta hidroksit aside karşı reaksiyon gösterenlerden biri olduğunuzda deney asla önerilmemektedir. Çok nadiren bu tip cilde sahip olan insanlar var, ancak ilk denemede sorun yaşamadığınız takdirde, bu maskeyi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir yoğurt maskesi yapmaya karar verdiğinizde, organik, gevşek ve yağlı ürünleri tercih etmelisiniz. Cildinizi nemlendirmek için yoğurt tam yağlı olmalıdır.

Yoğurt Maskesi Ne Aralıklarla Kullanılmalı
Cilt bakımı için etkili olan yoğurt maskelerinin kullanımı, hem kolay hem de etkili sonuçlar için harika maskelerden biridir. Sağlık ve doğal yan etkileri nedeniyle yoğurt maskeleri, evde doğal yoğurt maskeleri yapmak için harika bir yoldur. Cildiniz hassas bir yapıda değilse ve herhangi bir mekanik reaksiyon vermezse, istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz. Farklı cilt tipleri için yoğurt maskesinin kullanılması sıklıktır;

Akne ve Sivilceli Yağlı Ciltler İçin

Etkili sonuçlar için her gün kullanmakta yanlış bir şey yoktur.

Kuru ciltler için yoğurt maskesi

Kuru cilt tipine sahip kişilerin cildini nemlendirmek için cildini boş bir gün olarak kullanmaları tavsiye edilir. Bugün bir maske yaptıysanız, yarın yapmamanız önerilir.

Mantar enfeksiyonları olan insanlar için yoğurt maskesi

Cildinizde enfeksiyon varsa ve bunları önlemek için haftada bir kez yapmanız önerilir.

Yoğurt maskesinin faydaları, kullanım alanları, yoğurt maskesi ile yapılan yemek tariflerinden bahsetmeye çalıştım. Sana verdiğim bütün yoğurt maskeleri denenmiş ve kabul edilmiş olan maskeler. Bu maskeyi yorum bölümünde deneyimleyen kişilerin deneyimlerini artı ve eksi deneyimlerini paylaşmanızı bekliyorum. Sağlıklı ve bakımlı bir gün diliyorum.

“Yoğurt Maskesi” üzerine 1 yorum

  1. Ilayda Aslan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir