Liposuction – Yağ Alma Ameliyatı ile Yazı Fit Geçirin

featured
Liposuction - Yağ Alma Ameliyatı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yazın Geldiğini Ben Karın Germe Estetik Taleplerinden Anlarım

Karın bölgesinin düzgün, anatomik görüntüsü erkek ve kadın olarak hepimizin arzuladığı, amaçladığı bir şeydir. Kadınlarda doğumlar özellikle karın bölgesinin yapısını, duruşunu, cildini bozar. Erkeklerde ise kilo alıp vermeler en sık sebeptir. Baklava dilimi diye tarif edilen karın kaslarının belirgin şekilde görünmesi erkekler için istenen bir durumken genellikle kadınlar bu görüntüyü kendileri için istemezler. Kadınlar daha çok fit, sıkı ve düz bir karın isterler. Bu görüntülere ulaşmakta sadece cerrahi işlemlerle mümkün olmayabilir. Mutlaka beslenme şekillerinin ve alışkanlıklarının da düzenlenmesi gereklidir.

Yazımızı okumaya devam etmeden önce bilmenizi istediğim bir diğer konu ise web sitesinde Op. Dr. Orhan Murat Özdemir estetik uygulamalar ile ilgili ÜCRETSİZ olarak sorularınıza whatsapp ya da form aracılığı ile cevap vermektedir. Aynı zamanda ÜCRETSİZ muayene olabilir durumunuz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Şimdi ya da yazının devamında akılınıza takılan soru olması durumunda ücretsiz destek alabileceğiniz web sitemiz: https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/

Karın estetiği konusunda uygulanabilen estetik cerrahi işlemler zayıflatıcı ameliyatlar değildir. Sadece karnınızı şekillendirebilir.

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti)

Karın bölgesinin deformiteleri; karnın büyümesi, sarkması ve çatlaklar şeklinde sıralanabilir. Bayanlarda doğumların yarattığı deformitelerden kaynaklanan bu problemler, erkeklerde hızlı veya sık kilo alıp vermekten oluşmaktadır.

Karın germe ameliyatının planlamasında;

 • cilt altı yağ dokunun kalınlığı,
 • göbek deliği üstü ve göbek deliği altının cilt ve cilt altı yağ dokularının durumları,
 • karın kaslarının durumu,
 • göbek veya orta hat fıtığı olup olmaması,
 • karın yanlarının(simit veya love handle denilen bölge) ve sırtın durumu,
 • genel olarak cildin yapısı, gevşekliği ve cilt çatlaklarının seviyesi,
 • hastanın sigara bağımlılığı (varsa 15 gün önceden bırakılmalıdır),
 • alkol, aspirin, coumadin gibi kanamayı artırıcı kullanımları,
 • spastik kolon, karaciğer büyümesi gibi karın içi yapıların problemleri,
 • bel fıtığı gibi omurgayı ilgilendiren problemler,
 • şeker ve astım gibi sistemik hastalıkların varlığı mutlaka doktorunuz tarafından değerlendirilerek operasyonunuzun şekline karar verilir.

Kısacası her durumda yapılabilecek bir estetik ameliyat değildir.

Karın germe ameliyatı tam(abdominoplasti) veya mini karın germe(mini abdominoplasti) şeklinde planlanabilir. Bu ameliyat için hasta seçimi, hastanın uygunluğu özellikle önemlidir. Karın germe ameliyatı olmaya karar verdiğinizde mutlaka bir plastik cerrah ile görüşmeniz ve bazı testlerin yapılması gerekecektir.

Karın germe operasyonu; karnınızın katlantı çizgisi boyunca, sezaryen çizgisini içine alan ama bundan çok daha uzun, bazen probleminize bağlı olarak arkaya dönebilen uzun bir ize ilave göbek deliğinin de etrafında dairesel bir izle sonuçlanır. Ameliyattan sonra bir veya iki drenle ve özel bir korse ile çıkarsınız ve başınızın ve ayaklarınızın yukarda olduğu, karın bölgesinin gerilmediği bir pozisyonda(cenin pozisyonu gibi) ve bir-iki gece hastanede kalmanız önerilebilir.

Bu yatış pozisyonuna ilave bir hafta on gün süreyle ayağa kalktığınızda belden eğik yürümeniz ve dik durmamanız istenecektir. İlk bir hafta yakın takip ve pansumanlar gerekir. Karın germe ameliyatı olmak isteyen kişilerin bu ameliyat için 2-3 haftalık bir istirahat dönemi ayarlamaları, sigarayı 15 gün önceden kesin bırakmaları şarttır. Karın germe ameliyatı liposuction yani yağ alma ameliyatı ile birlikte kombine edilebilir.

Sonuçta daha güzel olmak için yapılan bir ameliyattır ve doktorunuzun önerilerine uyarsanız gerçekten istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Mini Karın Germe Ameliyatı

Mini Karın Germe Ameliyatı

Mini karın germe ameliyatı göbek deliği altında ki kısımda sarkma eğilimi olan arın ve bel bölgesinde ki yağlardan şikâyetçi ama karın bölgesi aşırı derecede deforme olmamış hastalar için önerdiğimiz bir ameliyattır. Yağ alma ameliyatı ile birlikte de rahatlıkla yapılabilen bir ameliyattır. Liposuction işlemi ile veya tek başına da uygulanabilen mini karın germe ameliyatında da 1-2 gün dren ve özel bir korse ile ameliyattan çıkarsınız.

Büyük karın germe ameliyatına ters olarak öne eğik değil dik durmanız istenir. Ağrı seviyesi oldukça düşük ameliyatlardandır. Mini karın germe ameliyatında sezaryen çizgisinde veya biraz daha uzun bir iz kalacaktır. Bu iz genellikle çamaşırınız içinde rahatlıkla gizlenebilir. Karın bölgenizde ki problemlerinizin seviyesinin değerlendirilmesi, mini karın germe, liposuction, büyük karın germe ameliyatlarından hangisi için uygun olduğunuza ancak muayeneniz sonrasında karar verilebilir.

Liposuction – Yağ Alma Ameliyatı

Liposuction yağ alma ameliyatıdır. Bu amaçla incecik kanüller kullanılır ve bu kanüller güçlü aspiratörlere yani vakum cihazlarına bağlıdır. Cildin altında fazlaca birikmiş olan yağ dokunun 0,5 cm’lik kesilerden girilerek dışarıya alınması işlemidir. Karın ve bel bölgesinin fazla yağlarının sadece liposuction yöntemi ile alınması 3 saat civarında sürüyor. Çalışılan alanların ödeminin az olması, hızlı iyileşmesi ve katlanma, düzensizlik gibi sorunlarla karşılaşılmaması için özel bir korse ve içinde de özel süngerler ile ameliyattan çıkıyorsunuz.

Karın bel ve sırt bölgesi liposuction ameliyatı sonrasında dik oturmanız, çok eğilerek vakit geçirmemeniz isteniyor. Korsenin ve süngerlerin 5-7 gün açılmaması iyileşmenizi hızlandırmak için öneriliyor. Bu sürede banyo yapmak, bir haftadan önce uçağa binmek önerilmiyor. Birinci ayda korseniz çıkarılıyor ve 1,5 ay sonra aktif spor yapmanıza izin veriliyor. Ağrılı olmayan bu ameliyatın en sıkıntılı kısmı korseye uyum oluyor genellikle o nedenle hastanın uyumu sonucu direk etkiliyor. Karın ve bel bölgesinin liposuction ile yağlarının alınması ameliyatı diğer estetik ameliyatlarla da kombine edilebilen bir ameliyattır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü