Düğün Makyajı Önerileri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düğün Makyajı Önerileri

Her şey hazır olduktan sonra işin daha da eğlenceli kısmı düğün makyajınız kalır. Düğün makyajı önerileri sunarak sizlere ilham vermeye çalışacağız. Düğün makyajı önerilerimizden biri sizin düğün makyajınız olabilir, düğün makyajı önerilerimiz size ilham vereceğinden eminiz, makyaj sanattır. 

Kadınların ve erkeklerin hayatlarındaki en önemli günlerden olan düğün gününe kadınlar daha çok önem vererek hazırlanmaktadırlar. Gelinlik ve ayakkabı seçiminden sonra sıra saç ve düğün makyajı konusuna gelmektedir. Düğün makyajı yapılırken dikkat edilmesi gereken birden çok husus bulunmaktadır. Bu detaylara dikkat ederek mükemmel ve şık görünümlü bir makyaj yapabilirsiniz. Düğün makyajı hayatınızda aşırı önem taşıyan bir günün makyajı olduğundan bu önemli detaylara da dikkat etmek gerekecektir. Küçük detaylar sayesinde mükemmel bir gelinlik, ayakkabı, saç ve makyaj uyumu yakalayabilir ve bu özel günü fazlasıyla şık bir biçimde geçirebilirsiniz.

Düğün Makyajı Önerileri

En Doğru Makyajı Bulmaya Çalışın

Düğün günü yapacağınız düğün makyajı için mutlaka düğün gününden önce makyajı deneyip başarılı olduğunu test etmeniz gerekmektedir. Farklı saç ve makyaj önerilerini kombin hallerde deneyerek en güzel ve en şık görünümü elde etmeye çalışmalısınız. Örnek verecek olursak düğün fotoğraflarında en iyi halinizin yansımasının çıkmasını istiyorsanız makyaj yaparken yüzünüze kontur verebilirsiniz. Kontur verebilmek için gereken şeylerse makyaj bazı, ten renginizle uyumlu bir fondöten, ten renginize oranla birkaç ton koyu fondöten, transparan pudra ve aydınlatıcıdır. Bu malzemeleri kullanarak yüzünüze başarılı bir kontur verebilirsiniz.

Düğün Makyajınız Kalıcı Olmalı

Düğün makyajı yapılırken kalıcı olması dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerdendir. Günün katacağı heyecan, tempo ve hareketlilik makyajın bozulmasına sebep olabilir. Saatler öncesinden yapılan makyajın bozulma ihtimalini ortadan kaldırmak içinse mutlaka kaliteli malzemeler edinmeniz gerekmektedir. Özellikle fondöten konusunda kalıcı ve akmayacak bir marka seçimi yapmanız gerekmektedir.

Düğün Makyajı Uyumuna Özen Göstermelisiniz

Düğün makyajı yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken konu makyajın nasıl göründüğüdür. Özellikle fondöten mat bir görünüm kazandırmalıdır. Aksi durumda terleme sırasında ciltte parlama gibi durumlar ortaya çıkacağından hem kötü bir görünüm olacaktır hem de fotoğraflar da kötü bir görünüme sebep olacaktır. Bunun yanı sıra düğün makyajı tamamlandıktan sonra mutlaka transparan bir pudra yardımıyla sabitlenmelidir. Makyajı sabitlemek gün içerisinde oluşabilecek durumlara karşı sizi koruyacaktır. Göz makyajında kalıcılık yaratmak için ise göz kapakları ve göz çevresinde sabitleme yapmak gerekmektedir. Makyaja başlamadan önce bu bölgelere makyaj bazı sürerek göz makyajını sabitleyebilirsiniz. Makyajda en çok dikkat eden rujunuzu kalıcı ve dayanıklı bir hale getirmek istiyorsanız dudaklara ruj sürmeden önce az miktarda fondöten sürüp, makyaj bitimindeyse transparan pudra yardımıyla sabitleme yapabilirsiniz. Düğün makyajınız tonlarıyla uyumlu olmasına da özen göstermelisiniz, alakasız bir far rengini gözünüze sürmenizi önermeyiz. Düğün makyajı normal abiye giyimli makyajlara göre daha bir sade olmalı gelin makyajı. Düğün makyajı daha beyaz tonlar da ya da açık toprak tonlarında, rujunuzla uyum sağlayan allıkla tamamlayabilirsiniz düğ düğün makyajınızıün makyajınızı.

Düğün Makyajınıza Gülüşünüzle Can Katın

Düğün Makyajın da can suyu gülüşünüzdür. Çünkü bugun sizin en mutlu gününüz, tabi sözlerimiz gelin makyajı değil de düğün davetlileri için de geçerli. Düğün makyajı yapılırken ön plana çıkarılması gereken ve dikkatleri sizin üzerinize toplayacak en önemli şeylerden biri gülüşlerinizdir. Gündelik hayatta da ön plana çıkarılması gereken gülüşlerin eğeri düğün günü daha bir ayrıdır. Sık sık fotoğraflar çekileceğinden düğün makyajı seçiminde gülüşlerinizin ön planda olması dikkatleri sizin üzerinizde daha fazla toplayacaktır. Son zamanlarda moda olan turuncu makyaj seçimiyle ünlüler gülüşlerini ön plana çıkarmaktadırlar. Turuncunun sıcaklığının gülüşlere yansıtılmasıyla oluşan bu düğün makyajı türünün yapımına gözlerden başlanmaktadır. Göz makyajını turuncu tonların hakim olduğu bir şekilde yaptıktan sonra onu destekleyecek biçimde bir ruj seçimi de yapmanız gerekmektedir. Birçok ünlünün de son dönemlerde davetlere ve özel gecelere giderken tercih ettiği sıcak tonlarda far ve ruj seçiminin yanında siyah eyeliner tonlarıyla makyajlarını dengelemiş oldular. Bu makyajın sonundaysa ışıltılı bir gülüşü ön plana çıkarmanız gerekecektir. Gülüşlerinizi ön plana çıkarmak içinse beyaz dokunuşlarla ışıltınızı yansıtmanız gerekmektedir. Piyasada bulunan anında beyazlık kalemleriyle gülüşlerinizi ışıltılı hale getirebilir ve makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Işıltılı gülümseme size düğün makyajı tamamlamanın yanı sıra fotoğraf çekimleri esnasında özgüvende katacaktır. Bizim düğün makyajı önerilerimiz bu kadardı, dilerseniz sizde aşağıya düğün makyajı önerilerinizi bırakabilirsiniz. Sevgiyle kalın.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü